Paperback İqtİsadİ Sİstemİn İnkİŞafinda Ərzaq TƏhlükƏsİzlİyİ [Azerbaijani] Book
IQTISADI SISTEMIN INKISAFINDA ?RZAQ T?HLÜK?SIZLIYI: PRIORITETL?RININ ROLU (Azerbaijani Edition)
Əhalinin ərzaq məhsulları ilə təmin edilməsi d vlət n m h m əhəmiyyət kəsb edən və həlli vacib olan sosial-iqtisadi problemlərdən biridir.Tədqiqatın məqsədi: Dissertasiya işinin əsas məqsədi Azərbaycan Respublikasında iqtisadi sistemin inkişafının təmin edilməsində ərzaq təhl kəsizliyinin təmin edilmə prioritetlərinin əhalinin həyatının ən vacib sosial şərti kimi həyata ke irilməsinin problemlərini yrənməkdədir.İstifadə olunmuş tədqiqat metodları Dissertasiya işinin yazılmasında sintez və analiz, eyni zamanda induksiya və deduksiya metodlarından istifadə edilmişdir. Tədqiqatın informasiya bazası BMT-nin Kənd Təsərr fatı Təşkilatı (FAO), D nya Bankı (WB), İqtisadi İnkişaf və Əməkdaşlıq Təşkilatı (OECD), BMT (UNCTAD), D nya Ticarət Təşkilatı (WTO) və Statistika Komitəsi, İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyi və Kənd Təsərr fatı Nazirliyinin son d vr hesabat materialları təşkil edir.